Artykuły

Nieziemski Relaks

Droga Do Wewnętrznej Równowagi

 

Odnajdź klucz do wewnętrznego spokoju - odzyskaj równowagę.

 

Spokój ducha czy raczej wewnętrzna równowaga to naturalny stan duszy, ciała i umysłu człowieka. Właściwie wszyscy powinniśmy cieszyć się nią bez ograniczeń i korzystać z jej szerokiego dobroczynnego wpływu na wszystkie dziedziny naszego życia. Wewnętrzna równowaga jest miarą określającą naszą obecną sytuację życiową. Kiedy żyjesz w harmonii i równowadze z twoimi własnymi wartościami, wówczas w twojej duszy panuje spokój. Wewnętrzna równowaga to również równowaga fizyczna, czyli prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu i dobry stan zdrowia.

Niestety, ten idealny stan w przypadku zdecydowanej większości współczesnych ludzi wciąż pozostaje w sferze marzeń. Wewnętrzna równowaga zakłócana jest przez negatywne odbierania świata zewnętrznego i stres. Wszystko zależy od naszej interpretacji rzeczywistości. Od nas zależy jak postrzegamy innych ludzi i otaczający nas świat, jak radzimy sobie ze stresem i problemami. Nasze odbicie świata wewnętrznego czyli naszej osoby jest rzeczywistością świata zewnętrznego, czyli otaczających nas ludzi, miejsc w których się znajdujemy oraz sytuacji jakie nas spotykają. Gdy jesteśmy niespokojni i brakuje nam cierpliwości, aby zrozumieć to, co dzieje się wewnątrz i wokół nas, trudniej nam podejmować decyzje i dogadać się z innymi. W pogoni za sukcesem i materialnymi dobrami łatwo możemy zapomnieć o tym co naprawdę ważne. Nasze życie to nasze wybory, to my kształtujemy naszą rzeczywistość i w 90% to my mamy wpływ na wszystko co się dzieje w naszym życiu. Zakłócona i zaburzona równowaga powiązana jest ze stresem, a szczególnie tym długotrwałym. Przewlekły stres to zjawisko bardzo rozpowszechnione w dzisiejszym świecie. Ma on destrukcyjny wpływ na psychiczną i fizyczną równowagę, a w efekcie na zdrowie. Pozbycie się stresu warunkuje przywrócenie równowagi. Dlatego tak ważne jest odbudowanie wewnętrznej równowagi i zapewne każdy z nas powinien nad tym popracować.

Jeśli czujesz, że Twoja radość życia gdzieś się rozpłynęła, nie pamiętasz, kiedy ostatnio szczerze się uśmiechałeś, jesteś pozbawiony energii i cierpisz na różne bóle i schorzenia po prostu skorzystaj z kabiny sensorycznej! Floating to połączenie tego co niezbędne, aby osiągnąć równowagę ciała i umysłu: relaks, detoksykacja, ulga w bólu, medytacja, psychoterapia, dobre samopoczucie. Głęboka relaksacja jaką osiągamy w kabinie pozwala organizmowi utrzymać swój wewnętrzny system kontroli i równowagi - homeostazę. Podczas sesji zmniejsza się stężenie hormonów związanych ze stresem, a podnosi się poziom hormonów odpowiedzialnych za szczęście i dobre samopoczucie. Terapia unoszenia się na wodzie prowadzi również do zwiększenia świadomości sensorycznej, lepiej czujemy i rozumiemy nasze ciało i jesteśmy w stanie bardziej efektywnie regulować procesy w nim zachodzące. Czas spędzony w zbiorniku pozwoli Ci odpocząć, odpuścić, zatrzymać się i spojrzeć na świat z innej perspektywy. Dzięki kabinie możemy usłyszeć potrzeby płynące z naszego serca i ciała, lepiej zrozumieć otaczający nas świat i samego siebie. Wyciszone i rozluźnione ciało pozwala na głębszą koncentrację i skierowanie świadomości do wnętrza, skąd bije źródło naszej wewnętrznej harmonii. Pobyt w kabinie relaksacyjnej podczas głębokiego relaksu prowadzi do automatycznego samooczyszczania podświadomości z negatywnych doświadczeń i myśli. Floating wyzwoli Cię od ograniczających przekonań i negatywnych zachowań, a także od konieczności osądzania siebie i innych. Nabierzesz dystansu do własnych problemów, pozbędziesz się lęków i osiągniesz prawdziwy spokój ducha.

Wprowadzenie równowagi w nasze codzienne życie może wydać się trudne. Róbmy to więc stopniowo, lecz regularnie. Ciało i umysł zaczną szybko wynagradzać nasze wybory. Po czym to poznamy? Już po pierwszej sesji odzyskamy spokój, który przejawiać się będzie nie tylko opanowaniem i wyciszeniem, ale też większą radością życia, głębszą świadomością własnej mądrości, intuicji i kreatywności.