Artykuły

Morze Martwe

Statystyki Floatingu

Ze względu na fakt, iż floating ma dopiero swoje początki w Polsce (choć istnieje już w Polsce od paru lat) pragniemy przedstawić parę zestawień i statystyk. Nasz ośrodek floatingu w Warszawie istnieje od pół roku, ale już postaraliśmy się o przeprowadzenie ankiet i zebranie kilku istotnych informacji.

 

Świadomość o floatingu na świecie (popularność)

Powyższe wyniki opierają się na ankietach zagranicznych oraz na naszych danych. Jak widać Polska dopiero rozwija się w tej kwestii, a ten 1% to prawie zerowy wynik. Jesteśmy dobrej myśli, ponieważ z miesiąca na miesiąc tendencja jest rosną i świadomość Polaków na temat deprywacji sensorycznej jest coraz większa. Jesteśmy przekonani, że floating stanie się w Polsce tak popularny jak u naszych sąsiadów. Z tego co nam wiadomo w Szwecji floating jest nawet refundowany.

 

Kto najczęściej korzysta z sesji FLOAT?

Wyniki potwierdzają, że stres i lęk robi swoje. Na szczęście zmienia się to, a dzięki floatingowi w prosty sposób odnajdujemy wewnętrzną ciszę. Sportowcy również korzystają z floatingu, choć nie tak często jak w Angli lub w USA gdzie większość z nich korzysta z kabin sensorycznych - np. Wayne Rooney korzysta godzinę dziennie z kabin do deprywacji sensorycznej!

 

Kobiety czy Mężczyźni?

Zdecydowanie Panowie są mniej odporni na stres niż Panie ;) Od września ruszamy z kampanią reklamową skierowaną do kobiet i za pół roku zapewne te wyniki ulegną całkowitej zmianie.

 

Floatowcy według przedziału wiekowego

Po wykresie doskonale widać jaka grupa ludzi jest najbardziej zestresowana i szuka nowoczesnych sposobów na poprawę swojego samopoczucia.

 

Odczucia po sesjach FLOAT w skali od 1 do 10

Każdy kto korzysta z sesji Float ma podobne odczucia. Bardzo nas cieszy, że są tak pozytywne, ale to tylko świadczy o skuteczności floatingu.

 

Częstotliwość korzystania z sesji

Większość klientów sesje Float wciągnęły bez opamiętania. Cieszy nas fakt, że co raz więcej osób przekonuje się do skuteczności deprwacji sensorycznej. Częstsze wizyty to najlepszy sposób na uzyskanie silnych efektów.

 

Najczęściej wybierane sesje

Najbardziej popularne sesje to sesje standardowe 60-minutowe – naszym zdaniem optymalne. Choć sesję dłuższe niż 60 minut dają większe możliwości. Im dłuższa sesja tym można osiągnąć silniejsze rezultaty.

 

Efekty sesji Float

Podczas pierwszej sesji głębokie efekty sesji Float osiąga aż 49% użytkowników. To bardzo dobre wyniki, mając na uwadze proces zaadaptowania się do nowego środowiska. Silniejsze odczucia zauważalne są już podczas drugiej sesji. Większość początkujących floatowców potrzebuje trzech sesji, aby poczuć prawdziwe korzyści płynące z terapii unoszenia się na wodzie. Regularne wizyty zaś to najprostszy i najskuteczniejszy sposób na prawdziwą "rozkosz", o czym przekonali się już nasi stali klienci. Ty też możesz dołączyć do ich grona.

 

Średni koszt sesji

W Polsce jak widać cena za sesje jest bardzo atrakcyjna w porównaniu z naszych sąsiadami. Z uwagi na fakt, iż floating w Polsce jest jeszcze bardzo mało popularny, właściciele ośrodków chcą niską ceną zachęcić swoich rodaków do skutecznej terapii R.E.S.T. Biorąc pod uwagę koszt np. masażu czy rehabilitacji to naprawdę bardzo atrakcyjna oferta. Uważam, że warto się pośpieszyć i jeszcze skorzystać z niskich cen, bo tylko jak floating stanie się popularniejszy w Polsce, z pewnością zdrożeje. Podobnie jak miało to miejsce za granicą.

Już za jakiś czas opublikujemy kolejne statystyki, ale z pewnością z innymi wynikami - lepszymi :)