Artykuły

Nieziemski Relaks

Nieziemski Relaks

Czy zdarzają Ci się momenty, kiedy po ciężkim dniu w pracy lub wykonywania prac domowych, nie masz już siły ani ochoty na spędzanie czasu z rodziną?

Czy zdarzyło Ci się pójść na spotkanie ze znajomymi i zamiast cieszyć się ich towarzystwem myślami byłeś gdzieś daleko?

Znasz to uczucie, kiedy stres związany z codziennymi obowiązkami i problemami towarzyszy Ci również w czasie wolnym?

Aby ułatwić Ci odzyskanie wewnętrznej równowagi powstał ośrodek floatingu Float. Jeśli będziesz chciał się zrelaksować po stresującym i pełnym napięć dniu przyjdź do nas. Sesja w kabinie floatingowej wprowadzi Cię i pozostawi w stanie głębokiego relaksu, abyś mógł w pełni cieszyć się tym, na czym zależy Ci najbardziej.

Zdawać by się mogło, że każdy kontroluje swoje ciało, ale jest to bardzo mylne, bo pomyśl tylko ile razy w tygodniu starasz się kontrolować swój oddech świadomie lub również świadomie rozluźniasz mięśnie nóg, rąk czy barków? Dobrze by było się nad tym czasami skupić, gdyż rozluźnienie mięśni i uregulowanie oddechu przynosi odstresowanie. Nie robimy tego jednak, nawet o tym nie myślimy, szkoda nam na to czasu. Na szczęście w kabinie nie musimy się nad niczym zastanawiać i niczego kontrolować. Rozluźnienie całego naszego ciała i umysłu następuję samoczynnie.

Sesje w kabinie do floatingu to idealny sposób na szybkie i przyjemne osiągnięcie głębokiego relaksu. Jest to stan z pogranicza jawy i snu. Następuje wtedy spowolnienie akcji serca, spowolnienie oddechu i zmniejszenie napięcia mięśniowego. Stan takiego relaksu jest niezwykle dobroczynny dla ciała i umysłu. Po chwili jesteśmy w stanie łatwiej skupiać myśli, jesteśmy spokojniejsi, jaśniej myślimy, a w ciele nie odczuwa się napięć i przez to zmęczenia. Pozwala to unikać stresów, niewyspania, stanów przygnębienia i dekoncentracji.

Abyś mógł całkowicie się zrelaksować ważne jest też, aby wyłączyć zmysł wzroku i słuchu i skoncentrować na świecie wewnętrznym. Zamknięte środowisko jakie stwarza kabina, wyklucza ingerencję bodźców zewnętrznych z jakimi mamy do czynienia na co dzień. W zbiorniku nie ma hałasu, nie ma światła, nie ma innych ludzi. Nie ma tu nawet grawitacji i ciało z łatwością unosi się na wodzie. Na początku Twój umysł może ulegać chaotycznej gonitwie myśli, do której się przyzwyczaił. Nic nie szkodzi - z czasem coraz łatwiej rozluźnić myśli i skupić się na konkretnym wycinku umysłowej rzeczywistości. Skutki 60-minutowej sesji są natychmiastowe i pogłębiają się z każdą kolejną. Ogarnia Cię dobre samopoczucie i spokój. Szkodliwy wpływ stresu na nasze ciało znika.